AKTUALITY A AKCE

dod2020 krozky-pl

Parádní tábor za námi! Velké díky všem našim účastníkům za jejich nadšení, radost a krásnou atmosféru, protože všecko se nám vydařilo na jedničku! A prozatím, než bude připravena fotoreportáž, přinášíme reportáž z TVS.

Tento týden jsme toho stihli zatím fůru - procestovat jižní Ameriku, Afriku, Evropu i Austrálii, jízdu na koni, řízení traktoru, získat sedm posvátných lebek od afrického šamana, ale taky kupu legrace, koupání a užívání si našich zvířat. A dnes nás čeká galavečer s rodiči, divadelním vystoupením našich dětí a letním kinem!!! Na všechny se těšíme a zde přinášíme pár exkluzivních záběrů z vrcholících příprav našich herců.

teen1

Máme za sebou nás druhý tábor a jsme rádi, že se nám na něm sešla tak bezva parta zvířecích milovníků!!!

zvirata4

Posíláme pohlazení od Královny lesa, kterou jsme konečně na závěrečném výletě do Milotic nalezli!!

zvirata3

Hlavní atrakcí dnešního táborového dne bylo bezesporu venčení a koupání naší Káji!!!

zvirata2

Tento týden prožíváme zvířátkový tábor s bezva táborníky, které ani déšť nezastaví, a tak jsme v zahradě luštili indicii - vedoucí k novému králi lesa - ostošest

zvirata1

Transsibiřskou magistrálou jsme úspěšně a s radostí prosvištěli a byl to krásný týden! Díky všem účastníkům za jejich nadšení a přejeme vám stejně parádní zbytek prázdnin!!!

vlak4

Dneska jsme tu magistrálu vzali rovnou šlapací drezínou, kus pěšky a završili jsme to dozajista nejdelším lístkem na světě!!! Byla to paráda!!!

vlak3

Balónky, bazény, společnost zvířat a báječné svačinky jsou nedílnou součástí našich příměstských táborů a zvláště cestou po daleké Sibiři (a dle našich zkušeností z posledních dvou dní se tam skutečně výrazně oteplilo!) nám dnes přišly náramně vhod!!!

vlak2

Ahoj z vlakového tábora!! Právě řešíme nehodu pana výpravčího a je to velká detektivní záhada!!! A odpoledne nás prosím čeká vagón s bazénovou úpravou

vlak

Informace o našich příměstských táborech

Každé ráno se děti mohou scházet mezi 7:30-8:25 v CEV Dúbrava, aby v 8:30 mohl začínat program. Ten se každý den skládá ze čtyř bloků (8:30-9:45; 10:00 - 11:40; 13:30-14:45; 15:00 - 15:45) proloženými svačinami a obědem s poledním klidem. Od 15:45 si děti můžete vyzvedávat do 16:45 nejpozději. Čas před programem a po programu bude vyplněn drobnými hrami, prostorem pro tvoření, kreslení, četbu, aktivity venku v zahradě.
Oběd je tradičně zajištěn v restauraci Marina, kam budeme docházet. Svačiny jsou pak různorodé (ovoce, perník, chleba se sýrem, jogurt atd.). Celý den mají děti zajištěn pitný režim.
Program sestává z pohybových, kreativních, úkolových, pátracích her a je motivován Transsibiřskou magistrálou - cestování vlaky, severská fauna;na dalších táborech pak zvířaty. Čeká nás také celodenní výlet - vzhledem k situaci do blízkého okolí. Prosíme proto, aby účastníci nosili pohodlné sportovní oblečení a obutí, u kterého je možné, že se zašpiní apod. Prosíme také,aby měli s sebou i oblečení náhradní, přezůvky, pláštěnky a láhev na vodu/šťávu. Dále bychom vás chtěli požádat, aby děti nenosily šperky, drahé hračky a další cennosti, které by mohly při hrách poškodit. Všechny týmy prázdninových vedoucích se již těší na setkání s vámi a pěkný čas s vašimi dětmi!!

Nedávno u nás v zahradě proběhl velký turnaj v šiškovém golfu a děti nadchnul! A jako už tolikrát se nás kolemjdoucí zvědavci ptali - jee a to se nebojíte, že si s těma klackama ublíží? A popravdě - nebojíme! Jak se říká, strach je špatný rádce...Máme stále na mysli, že jsou to přeci jen děti a spoustu věcí ještě odhadnout neumí a stát se něco může vždycky,ale máme za to, že je lepší, když si řadu věcí vyzkouší v rozumné míře teď a třeba se i bouchnou, spadnou takto jako malí, protože sami na nich vidíme, že si to hned velmi dobře pamatuji a příště už se situace neopakuje. Kdežto, když si pak poprvé obdobné skopičiny zkouší až jako větší, je to pak i ve větším měřítku a většinou víc nebezpečné... Takže šplhání, kamenné a dřevěné stavby (spíš tedy stavbičky), klacky či zahradní nářadí, průzkum nerovných terenů a houštin jsou u nás zcela povoleny!

golf

Další z povedených letních výletů pro děti z našich kroužků byl výlet do Valtic, kde jsme stihli a pořádně si užili i doslova osahali muzeum krajiny a zemědělství, prohlédli si exteriér zámku a krásné zahrady a nechyběla ani závěrečná zmrzka!!!

valtice

Od loňska máme díky podpoře Města Hodonín v zahradě tento parádní hmyzí - nebojím se napsat GRANDhotel - od firmy Wood Style Uherské Hradiště, který je dynamickou a vskutku živou stavbou - za pomoci děti i rodičů se stále dotváří a zároveň už hostí i své obyvatele! A konečně od jara se mu už zelená i jeho střecha!!

hotel

Nezahálíme ani o prázdninách - nedávno jsme s dětmi navštívili parádní farmu Moravský dvůr v Dubňanech, kde jsme strávili krásný den plný zvířat a her!!! Všem doporučujeme její návštěvu!

dubnany

I přes nepřízeň počasí se u nás na zahradě vyrojili Brontosauři! Ne tedy ti pravěcí, ale mladí, svěží a zlatí, protože pomohli naší zahradě k ještě větší kráse a rozkvětu! Mockrát děkujeme všem zúčastněným!!!

brontosauri

Ve čtvrtek se našim dětem z lesního klubu Dúbravík splnilo velké přání (a několika dětem z jiných kroužků se poštěstilo, že byly u toho), protože za nimi přišli na návštěvu vojáci ze 74.mechanizovaného praporu Bučovice "Plukovníka B. Malečka", kteří v posledních dvou měsících sloužili na státních hranicích! Nejen, že jim povyprávěli o své práci, zodpověděli všechny všetečné dotazy, ale dokonce si děti mohly prohlédnout i pistoli, plynovou masku a se zatajeným dechem pak pozorovaly parádní ukázky boje z blízka a zneškodnění nepřítele. Na závěr pak ještě jako nečekané překvapení byla prohlídka služební Tatry,což byl pro některé z kluků splněný sen! Mockrát děkujeme milým pánům vojákům za jejich ochotu, čas, vlídný přístup a přejeme mnoho štěstí do Bučovic!!!

vojaci

SOUTĚŽ - zhodnocení

Tak a je to za námi! Za nás to byly především dva měsíce hezké práce: na začátku padesátka soutěžících z Jihomoravského a Zlínského kraje a tři kategorie, na konci nám zůstalo 35 vytrvalých dětí ve dvou kategoriích z obou krajů; 36 úkolů jsme v průběhu 7 týdnů zadaly, cca 1300 jsme jich vyhodnotily a dohromady jsme tak rozdaly tisíce bodů; bavilo nás vymýšlení a vyhledávání úkolů i jejich případné zkoušení pro vás; těšily jsme se a v některých případech jsme byly obzvláště zvědavé na odpovědi dětí a mnohé nás překvapily, potěšily a mockrát taky rozesmály; od obnovení naší běžné činnosti jsme taky nestíhaly a moc děkujeme všem za trpělivost a rodičům za řadu milých povzbudivých mailů, které nás těšily, když to bylo nejvíce třeba! Největší díky však patří všem našim účastníkům, kterým tímto posíláme díky i za zpětnou vazbu v posledním kole (hrdě můžeme napsat, že byla pozitivní i konstruktivní) a patří jim také bezesporu obdiv za jejich vytrvalost a píli! Rozhodly jsme se, že tak nějak v duchu, ve kterém ekocentrum vedeme, není třeba zveřejňovat pořadí a body, které děti získaly, i když jde o soutěž, protože máme za to, že všechny děti soutěžily, jak nejlépe uměly, v duchu fair play a většinou je to snad i bavilo:) Gratulujeme proto upřímně všem dětem, které soutěž dokončily!!! Těm, kteří se umístili na 1.-6. místě v obou kategoriích + oceněným za výtvarný bonus jsme napsaly speciální email, a jak jsme slíbily, pro všechny účastníky máme připraven zvířecí balíček a pamětní list na památku! Postupně vám také konečně zveřejníme správné odpovědi a zdroje k jednotlivým kolům a spolu s nimi i povedené výtvory/odpovědi/výsledky měření a pokusů/fotky či tipy na výlety od dětí, tak se můžete těšit. Díky moc všem, krásný víkend a se všemi se těšíme na viděnou v ekocentru!!!
Anežka + Zdenička + Gabča
P.S.: Baltazar se často účastnil hodnocení či vymýšlení také

baltazar.jpg

Příměstské tábory 2020

Přihláška na příměstský tábor t-teens t-sibir t-zvirata listopad podzim krouzky vecer bylinkyy vylet pp zviratka

Zdravíme všechny zájemce o letní příměstské tábory pořádané u nás v areálu ekocentra - nabízíme následující:

22. -26.7.2019 Alenka v říši divů
29.7. - 2. 8. 2019 Honba za pokladem
5.- 9.8. 2019 Rychlé šípy

V případě bližšího zájmu nás neváhejte kontaktovat osobně, na emailové adrese ekocentrum.hodonin@seznam.cz a nebo telefonicky na čísle 725 341 596.


alenka poklad sipy

Pro Dúbravíky: Zítřejší výlet do Osvětioman platí - sraz ráno v 8:00 na autobusovém nádraží! Těším se! Anežka

Pro všechny děti, které navštěvují nebo navštěvovaly naše kroužky, případně se účastnily letních táborů, pořádáme 14.2. prázdninový výlet do nejstarší ZOO na světě ve Vídni! Čeká nás více než 700 druhů zvířat a rovněž kouzelné prostředí areálu zámku Schönbrunn a přilehlého parku. Pro bližší informace nás kontaktujte mailem a nebo a čísle 725341593/6.
https://www.zoovienna.at/cs/

Oznámení o předvánočním a povánočním provozu!
V pondělí 17. 12. probíhá vše beze změny - se psím kroužkem jdeme předávat sbírku pejskům, nezapomeňte!
18. 12. Mladý chovatel se nekoná!!
19. 12. vše beze změny, do superspeciálu prosím přineste každý jeden dáreček!
20. 12. Dúbravík se koná v obvyklém čase, keramická dílna není!
21. 12. Dúbravík není!!!
Po Vánocích začínáme od 7. 1. vše v obvyklých časech!!!

Beseda s polárníkem a světovým odborníkem na přežití v přírodě v extrémních podmínkách Jaroslavem Pavlíčkem

beseda

Konopná dílna rodiny Hradilovy aneb vzrušující informace o konopí

Již dnes se na vás těšíme, ještě máme volné místa!

konopi

Oslava 15. narozenin pokračuje i v prosinci

nar_pros

Živé Vánoce

vanoce

Pečení psích sušenek

susenky

Kroužek Pes - nejlepší přítel člověka (návštěva Amise)

Kromě oslav našeho výročí stíháme samozřejmě i běžný provoz, a tak jsme si do našeho kroužku Pes - nejlepší přítel člověka pozvali krásného chlupáče Amise i s jeho milou paničkou Ditou. Děti se tak dozvěděly vše podstatné a zajímavé o psím druhu královský pudl, vyzkoušely si práci s ním a také si pohrály - měli jsme psí kosmetický salon i veterinární ordinaci! Mockrát za návštěvu děkujeme!

pes-nav

Odpoledne s Rychlými šípy

sipy

Bylinkové dobroty

bylinky

Cestovatelský podvečer

Dnes (19. 11.) od 17. hodin na vás čekají fascinující zážitky z cest do dalekých zemí! Nejprve vám Jiří Kalina a Vojtěch Hanuš povypráví o dobrodružné cestě do Kyrgystánu a poté se můžete zaposlouchat do poutavého povídání Jana Šrytra o Himálajských výšinách! Přijďte, těšíme se na vás a nemine vás ani drobné občerstvení!

cesty

Dny otevřených dveří

dod18

Výstava fotografií

Jako jeden z narozeninových dárků jsme naložili našemu ekocentru nový rozměr v podobě výstavní chodby! Její nespornou výhodou je, že jí každý týden projde okolo dvou stovek lidí, a tak se pro výstavní účely nabízí. Ihned s nápadem jsme se pustili do malování, díky čemuž mohly být zahájeny oslavy 15. výročí ekocentra 7.11. vernisáží výstavy fotografií naší kamarádky a kolegyně Gabči Svobodové - Zvířata a příroda kolem nás. Gabča je milovnicí zvířat a ráda tráví svůj čas v přírodě, což jistě každý návštěvník výstavy pozná na citlivě zachycených záběrech, které jsou potěšením pro oči i duši. To by vám určitě potvrdila i více než padesátka návštěvníků zdařilé vernisáže a spolu s nimi každý další návštěvník, který již na výstavu zavítal. Pokud ji chcete vidět i vy, přijďte do 21. listopadu k nám!

vernisaz

Slavnost padajícího listí 2018

Oslavy našeho výročí začaly radostně velmi povedenou vernisáží výstavy Zvířata a příroda kolem nás s padesátkou návštěvníků, což nás moc potěšilo! Fotografie brzy přidáme. A už zítra je zde pro vás další akce a to tradiční Slavnost padajícího listí - přijďte si k nám užít poslední podzimní dny a něco hezkého si vytvořit! Budeme se těšit na setkání!

padlist

Slavíme 15. let, přijďte slavit s námi!

narozeniny

Výstava fotografií

vystava_fotek

Je to už čtrnáct dní, co na naší zahradě v jehličí a klidu spí celá parta broučků, které k nám děti přišly uložit a uspat spolu s velikým broukem, který ztratil peřinu i polštář! Ale díky dětem všechno dobře dopadlo a všichni budou spát až do jara! Děkujeme za hojnou účast a dobrou noc všem broučkům

Ještě stále máme poslední volná místa v našich kroužcích, tak jsme se rozhodli, že Vám je postupně představíme!
A vezmeme to od pondělí, kdy vždy ve 14:30 začíná Pes - nejlepší přítel člověka! Kroužek děti naučí základní znalosti potřebné k chovu psa, přiblíží vybraná plemena a v praxi se také děti naučí péči o psa. Ale dozví se mimo jiné také hry pro člověka a psa a nebo jak upéct chutné psí sušenky. S dětmi navštěvujeme čas od času psí útulek a přijímáme i návštěvy. Vloni to byla paní veterinářka a chodí za námi i psí návštěvy - loni jsme uvítali mezi námi ku příkladu psa záchranářského či mysliveckého. Děti také pořádají několik aktivit pro širokou veřejnost - vloni to byla Sbírka pro psí útulek a Výstava psích miláčků, což byly akce velmi zdařilé a letos je zopakujeme. K tomu také přibude psí procházka s odborníky. V zimě se chystáme na psí výstavu a v plánu je i návštěva psího cvičiště v Hodoníně. Sešla se nám v kroužku letos veselá parta, takže pokud máte ve svém okolí někoho, kdo má rád psy a legraci, tak se na něj budeme těšit i s Astorem a Agni!!!

pes

Letošní novinkou a dalším pondělním kroužkem je kroužek FARMÁŘSKÝ. Probíhá každé pondělí od 16:00. Děti se seznámí s chodem i obyvateli statků, informacemi o farmářství ve světě, naučí se péči o vybrané druhy, čeká nás exkurze a pravidelně také budeme navštěvovat jeden nedaleký statek. Tam se děti dozví vše o chovu krav a koní. naučí se o zvířata a jejich domov pečovat a odměnou za odvedenou práci u koní jim pak bude seznámení se se základy jízdy na koni pod odborným dohledem.V tomto vidíme i klíčový prvek našeho kroužku, že děti čas u zvířat stráví plnohodnotně a smysluplně - nejen mazlením či vozením se, ale prožijí ho v přítomnosti zvířat, péčí o ně a pomocí, takže samotná jízda na koni nebo mazlení s nimi je pak spíše součástí vztahu a vskutku zaslouženou odměnou než jedním z mnoha "konzumních zážitků", které jsou jim běžně dostupné. Proto máte-li dítě, které by chtělo čas se zvířaty opravdu prožít, tak se na něj budeme těšit!

farmar

Dvě stálice a jedna novinka - i tak by se dalo charakterizovat naše chovatelské trio: Mladý chovatel (úterý 14:30-16:30), chovatelský speciál (středa 14:30 – 16:00) a chovatelský superspeciál (středa 16:15 – 17:45). Jak je již z názvu patrné, je zde jistá posloupnost a děti se tak promění z nezkušených chovatelů v nadšené a schopné pečovatele o pestrou škálu našich zvířat, kteří jsou rovněž připraveni postarat se o zvíře vlastní. Mladý chovatel je zaměřen zejména na základy chovu, potřeby zvířat a základní informace o nich. Péče je pak cílena především na naše chlupáče. Chovatelský speciál znalosti prohloubí a do záběru se chovatelům přidávají plazi. V superspeciálu se již děti věnují anatomii, zvláštnostem v chování zvířat, mikroskopování a speciálním úkolům u našich zvířat. Zde je podmínkou absolvování některého z výše jmenovaných kroužků, ideálně obou a nebo věk 13+. Ve všech třech kroužcích ještě poslední volná místa máme, takže přijďte za námi!

chovatel

Další letošní novinkou mezi našimi zájmovými útvary je Rybářský kroužek, který probíhá každé středeční odpoledne mezi 15:30 a 17:00. Je určen dětem,které se chtějí naučit pod zkušeným vedením vše o rybách, jejich prostředí a o základech jejich lovu. Kromě teorie je pro ně připravena spousta her, videí a také praxe i času stráveného u vody. Zkrátka vše potřebné proto, aby děti zvládly absolvovat závěrečné zkoušky nezbytné pro získání rybářského lístku. Jedinou podmínkou je, že dítě musí v době rybářských zkoušet (jaro 2019) dovršit 8. rok života. Takže pokud máte někoho, kdo by si přál již příští léto trávit u vody a rybařit, přihlaste jej k nám!

rybar

Posledním kroužkem, do kterého se u nás můžete přihlásit je Keramická dílna probíhající každý čtvrtek mezi 14:30 až 16:30. Specialitou této dílny je, že jsou zde vítáni všichni bez ohledu na věk, takže se zde potkávají všechny generace! Tvořit si můžete sami, co Vás napadne nebo, co právě potřebujete a nebo si o radu a vedení můžete říci naší zkušené lektorce, která je Vám po celou dobu k dispozici! Přijďte si k nám oddechnout od všedních, ať už školních či pracovních starostí a trošku si zatvořit!!!

karemika

Druhá akce v září plná návštěvníků - na Odpoledni otevřených dveří ve středu 19.9. jsme přivítali více než sedmdesát lidí a dva psy! Děkujeme a věříme, že nám zachováte přízeň! Kompletní fotogalerii naleznete na rajčeti.

4

Odpoledne otevřených dveří 2018

ood18

V rámci akce Kopeme za Lesopark Dúbrava v Bažantnici nás v pátek navštívilo více než 200 lidí, kteří si přišli procvičit své znalosti o přírodě a nahlédnout na naše zvířátka! Děkujeme a těšíme se na další setkání!

lesopark

Kroužky začínají v prvním říjnovém týdnu a Dúbravík začíná 20.9.

Hurá do školy 2018

hura_do_skoly_18

Tábor Po stopách indiánských náčelníků

Stateční Huroni, Navahové, Apačové, Čerokiové, Šošoni a Komančové Vám přejí víkend plný míru strávený u Vašeho rodinného krbu nejlépe při prohlížení fotografií z našeho tábora, které jsou již na světě! Byl to týden plný dobrodružství - mj. nás navštívil i velmi sympatický kojot záchranář Bria -, poznání, tvoření, horka a koupání, zkoušek odvahy i obratnosti - zejména ve výšinách lanového centra v Břeclavi, jeden den jsme strávili na farmě projížďkami na mustanzích i pozorováním další fauny a všechny naše kmeny prožili celý čas se zakopanými válečnými sekerami v duchu přátelském! Závěrem připojujeme k zamyšlení citát Černého losa z kmene Siouxů: "Srdce dětí jsou čisté, a proto jim Velký Duch může ukázat mnoho věcí, které starším lidem unikají." Howg! indiani Tábor byl realizován za laskavé podpory Města Hodonín.

Tábor Kniha džunglí

Je to tady - kompletní fotogalerie z tábora Kniha džunglí je již k nahlédnutí! A jak jsme tábor prožili? Poté, co nás v pondělí navštívil samotný pan Kipling s prosbou o záchranu posledních několika výtisků jeho slavné Knihy džunglí, které všechny lehly popelem, se pustilo našich šest týmů složených z pravých dobrodruhů do záchranné akce! A nebylo to snadné: museli zdolat řadu překážek a úkolů, zapojit svou obratnost, sílu, uměleckého ducha i důvtip, zkrotit hady i nakrmit opice, splnit záludné úkoly tygřího kmene, absolvovat dalekou výpravu do podvodního světa a terária plného nebezpečných pralesních tvorů! A tak den po dni skládali stránku po stránce z Knihy džunglí... O všech jejich dobrodružstvích si můžete přečíst v jejich denících, které si vzorně vedli! V pátek pak po zdolání posledních překážek předali šťastnému panu Kiplingovi zachráněné výtisky Knihy džunglí v kompletní podobě, které díky nim mohou i nadále číst děti po celém světě!;) Závěrečnou odměnou našim dobrodruhům pak byla vzpomínka na návštěvu říše opic v podobě lanového bludiště! Díky všem dobrodruhům za jejich nadšení, kamarádskost a statečnost a velké díky patří i celému týmu vedoucích za dobře odvedenou práci! Vaše lvice - královna džungle dzungle Tábor byl realizován za laskavé podpory Města Hodonín.

Srdečně zdravíme z džungle s hadem Ká!

dzungle

Fotky z tábora se postupně přidávají na Rajče.

Po stopách indiánských náčelníků

Letní příměstský tábor konaný v termínu 6. 8. - 10. 8. 2018!
Každé ráno se děti mohou scházet mezi 7:30 - 8:25 v CEV Dúbrava, aby 8:30 mohl začínat program. Ten každý den sestává ze čtyř bloků 8:30 - 9:45; 10:00 - 11:40; 13:30 - 14:45; 15:00 - 15:45) proloženými svačinami a obědem s poledním klidem. Od 15:45 si děti můžete vyzvedávat do 16:45 nejpozději. Čas před programem a po programu bude vyplněn drobnými hrami, prostorem pro tvoření, kreslení, četbu, aktivity venku v zahradě.
Oběd je tradičně zajištěn v restauraci Marina, kam budeme docházet. Svačiny jsou pak různorodé (ovoce, perník, chleba se sýrem, jogurt atd.). Celý den mají děti zajištěn pitný režim.
Program sestává z pohybových, kreativních, úkolových, pátracích her a je tematicky zaměřen na indiánskou tematiku. Čeká nás také ve čtvrtek výlet - podrobnosti o něm se dozvíte na začátku tábora. Prosíme proto, aby účastníci nosili pohodlné sportovní oblečení a obutí, u kterého je možné, že se zašpiní apod. Prosíme také, aby měli s sebou i oblečení náhradní, přezůvky, pláštěnky a láhev na vodu/šťávu. Dále bychom vás chtěli požádat, aby děti nenosily šperky, drahé hračky a další cennosti, které by mohly při hrách poškodit.
Nezapomeňte prosím s sebou přinést PLATNÉ zdravotní potvrzení (stačí kopie), potvrzení o bezinfekčnosti s datem nástupu na tábor (lze vypsat i na místě) a prosíme rovněž o originály přihlášek!
V případě jakýchkoliv dotazů jsme k dispozici!

Kniha džunglí

Letní příměstský tábor konaný v termínu 30. 7. - 3. 8. 2018!
Každé ráno se děti mohou scházet mezi 7:30 - 8:25 v CEV Dúbrava, aby 8:30 mohl začínat program. Ten každý den sestává ze čtyř bloků 8:30 - 9:45; 10:00 - 11:40; 13:30 - 14:45; 15:00 - 15:45) proloženými svačinami a obědem s poledním klidem. Od 15:45 si děti můžete vyzvedávat do 16:45 nejpozději. Čas před programem a po programu bude vyplněn drobnými hrami, prostorem pro tvoření, kreslení, četbu, aktivity venku v zahradě.
Oběd je tradičně zajištěn v restauraci Marina, kam budeme docházet. Svačiny jsou pak různorodé (ovoce, perník, chleba se sýrem, jogurt atd.). Celý den mají děti zajištěn pitný režim.
Program sestává z pohybových, kreativních, úkolových, pátracích her a je tematicky zaměřen na Knihu džunglí. Čeká nás také ve čtvrtek výlet - podrobnosti o něm se dozvíte na začátku tábora. Prosíme proto, aby účastníci nosili pohodlné sportovní oblečení a obutí, u kterého je možné, že se zašpiní apod. Prosíme také, aby měli s sebou i oblečení náhradní, přezůvky, pláštěnky a láhev na vodu/šťávu. Dále bychom vás chtěli požádat, aby děti nenosily šperky, drahé hračky a další cennosti, které by mohly při hrách poškodit.
Nezapomeňte prosím s sebou přinést PLATNÉ zdravotní potvrzení (stačí kopie), potvrzení o bezinfekčnosti s datem nástupu na tábor (lze vypsat i na místě) a prosíme rovněž o originály přihlášek!
V případě jakýchkoliv dotazů, se nám určitě ozvěte!

Zoo Olomouc

Ku příležitosti zahájení prázdnin jsme s Gabčou uspořádaly pro děti z našich kroužků výlet do ZOO Olomouc jako poděkování za jejich aktivitu a milou přítomnost v našich kroužcích! Hned v úvodu mužů prozradit, že se nám výlet maximálně vydařil. Cesta vlakem nám rychle uběhla a již nás vítalo olomoucké nádraží. Odtud jsme si vyzkoušeli, jak se cítí sardinky na výletě při přepravě na Svatý kopeček, ale aspoň bylo veselo.
Pro řadu našich výletníků se jednalo o první návštěvu Olomouce, a tak jsme nevynechali návštěvu ohromné barokní baziliky a i výhled ze schodů před ní byl překrásný!
Dále jsme pokračovali až k ZOO, kde nás vyděsila fronta dlouhá jako naše Kája, ale naštěstí se jednalo o plané obavy a v areálu zoologické zahrady žádné tlačenice nebyly.
V klidu jsme si tak prohlédli medvědy, opičí pavilon, veselé nosály, hejno plameňáků a již na nás nakukovaly žirafy. Od nich jsme využili možnost svezení se po safari části vláčkem, a tak jsme spatřili zblízka i zvířata, která již běžný návštěvník vidět nemůže jako například losa. Velké oblibě se těšilo krmení koziček, za nimiž děti směly i do výběhu. Abychom rychleji strávili oběd, vyšplhali jsme také na vysokánskou rozhlednu a počasí rozhledu vskutku přálo!
Dále naše kroky vedly přes další pavilony a okolo nebo i skrze výběhy mnohých zajímavých zvířat a naši výpravu jsme zakončili ve fascinujícím pavilonu netopýrů, který všechny nadchl!
Po nezbytném nákupu drobnosti na památku jsme se rozloučili se zoo. Na autobusovém nádraží se nám poštěstilo ještě vyjet do nejvyššího patra olomouckého mrakodrapu a pokochat se tak naposled krásami Olomouce!
Za velkou pomoc patří naše díky panu Kuřilovi, který s námi výlet absolvoval a ochotně nám s naší třicetihlavou partou pomohl!
Těšíme se na další výlety a přejeme krásné prázdniny! A + G
PS: Fotky jsou na rajčeti! A už jsou tam i všechny fotografie ze psí výstavy.

olomouc

Psí výstava

Téměř třicítka psů a sedmdesátka psích milovníků se setkala v neděli 10. června u nás na zahradě Centra ekologické výchovy Dúbrava při SVČ Hodonín na 0. ročníku Výstavy psích miláčků. Celou akci pro veřejnost uspořádaly a připravily děti navštěvující náš kroužek Pes – nejlepší přítel člověka a velmi se jim povedla. Na psí promenádě se představilo 17 ras, každý návštěvník si mohl vyrobit psí upomínku - mj. otisk tlapky svého miláčka nebo psí origami; viděli jsme poutavou ukázku záchranářských psů - děkujeme Svazu záchranné brigády kynologů - a proběhla řada soutěží. Naše dětská porota tak vyhodnotila psa nejchlupatějšího (Kulíšek, Lužice), nejflekatějšího (Eman, Dubňany) a psa s nejdelšíma ušima (Ammi, Hodonín)! Díky všem, kdo jste přišli a díky patří také všem rodičům dětí z kroužku za podporu a pomoc. Už teď se těšíme na další psí setkání - nejpozději na Výstavě psích miláčků 2019!!!
Akce proběhla za laskavé podpory Města Hodonín!

vystava
vystava

Tábory

tabor

Den Země 2018

V neděli 24. 4 se konala oslava Dne Země, tentokrát na téma "CO SE DĚJE POD ZEMÍ.“ Pro děti bylo připraveno 22 stanovišť, kde se například dozvěděly, jak funguje sopka, kdo potřebuje k životu písek, poznávaly druhy kamenů i jejich tvrdost a domů si přinesly semínko, které si samy zasadily do květináče.

den země

Venčení mazlíčků

Krásné jarní počasí nám umožnilo vyvenčit naše mazlíčky. Děti i zvířátka si to náramně užily.

4

Astor

V kroužku PES - NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA jsme Astorovi zkontrolovali, jak mu bije srdíčko. Byl skvělý pacient a zjistili jsme, že má srdce na správném místě.

astor

soutez

Bohužel v úterý (3. 4. 2018) z organizačních důvodů musíme zrušit chovatelský kroužek. Děkujeme za pochopení!


Bohužel zítra (14. 3. 2018) z organizačních důvodů musíme zrušit chovatelský kroužek. Děkujeme za pochopení!
A vyhlašujeme literárně-výtvarnou soutěž na téma „U nás v chovateli“, uzávěrka
je 4. 4. 2018. Těšíme se na příspěvky dětí! Anežka, Gabča, Jana a Zdenka.


Srdečně Vás zveme na letní příměstské tábory Kniha džunglí a Po stopách indiánských náčelníků. Případně další nabídku táborů SVČ Hodonín včetně přihlášek naleznete zde.

dzungle indian

Mezinárodní výstava psů v Brně

Jakožto budoucí pořadatelé výstavy hodonínských pejsků - především voříšků - jsme se vypravili 4. 2. do Brna získat zkušenosti. Viděli jsme pěkné psy různých ras a bylo jich asi 2000. UŽILI JSME SI TO!

vystava

Akademie SVČ Hodonín

Dne 1. 2. 2018 proběhla Akademie SVČ, kde se prezentoval i náš chovatelský kroužek. Přidáváme fotografie od pana fotografa Petrici, za které velice děkujeme! Ráda bych tímto také poděkovala Amálce, Tobíkovi, Sofince, Elišce, Páji a Bětce za krásnou prezentaci zvířat na akademii, velké díky patří Gabči Svobodové, která se nám o zvířátka stará a velmi nám pomohla s přípravou na akademii i na ní samotné. A v neposlední řadě děkuji mému skvělému spolumoderátorovi Kubovi Prachařovi, který je sice zatím méně slavný než jeho známý jmenovce, ale neméně šikovný! S díky Anežka.

1

VÝSTAVA PSŮ

Pro všechny rodiče dětí, které se v neděli 4.2. vypraví na mezinárodní výstavu psů v Brně! Prosím odjezd zůstává v 8:28, sraz je v 8:15 před vlakovým nádražím! POZOR je změněn z organizačních důvodů čas návratu na 17:33 opět na vlakové nádraží!!! S sebou ať děti prosím mají dobré obutí a vhodné oblečení, pití i svačinu, kartičku pojišťovny + případný průkaz s uvedením věku; cca 200 Kč (doprava, vstup;teplá polévka k obědu), zápisník s tužkou. Těšíme se Anežka a Gabča


Prosíme všechny rodiče o uhrazení poplatků za kroužky na druhé pololetí!!!
Současně také oznamujeme, že v období jarních prázdnin kroužky nebudou probíhat!


Akademie

akademie

Příměstský tábor - Ledové království

ledkral

Od 8. 1. 2018 začíná běžný provoz všech kroužků včetně Dúbravíku.


Ježíšek

Díky podpoře města Hodonín i naše zvířátka dostali dárečky od Ježíška. Křečci si novou klec hodně užili, nejvíce se jim líbili průlezky a kolotoč. Potkani jsou ostražitější, ale už také začali prozkoumávat svá obydlí. A želvy se zabydlely velice rychle ve vyhřátém želvárium. Děkujeme!

jezisek

Vánoční Chovatelský kroužek SPECIAL

Poslední adventní schůzka chovatelského speciálu proběhla v duchu nadělovaní - nadělovalo se ptáčkům a dalším zvířatům žijícím v naší zahradě, pamlsky zvířátkům ekocentra a nakonec něco pro radost i sobě. I když nejlepším dárkem byl každý z vás, kdo přišel a přinesl kousek ze sebe! Děkujeme, bylo to moc hezké odpoledne! A+G

van_chov

Sbírka pro pejsky

S dětmi navštěvujícími kroužek Pes - nejlepší přítel člověka (letošní novinka mezi kroužky!) jsme uspořádali mezi sebou a dětmi z dalších kroužků sbírku teplých věcí do psích pelechů a něčeho dobrého na zub pro pejsky z útulku a dnes jsme vše předali. Moc děkujeme všem, kteří se s námi na sbírce podíleli! Ti krásní chlupáči si věci rozhodně zasloužili!

sbirka

Nezapomeňte v neděli (17. 12. 2017) přijít po půl druhé na vánoční přírodní tvoření! Těšíme se na vás!

Dále informace k organizaci kroužkům v příštím týdnu:
V Psovi-nejlepším příteli člověka nás čeká předání dek, krmiva a námi upečených sušenek do útulku, proto přijďte prosím včas!

V Chovatelském speciálu nás pak čeká dvojí nadílka. Přineste prosím něco ptáčkům do naší zahrady a drobnost nejlépe vyrobenou se zvířecí tématikou, kterou si vylosuje některý z vašich kamarádů.

Ostatní kroužky již mají prázdniny! Děkujeme za pochopení!


Vánoční tvoření 2017

vanoce

Co se u nás děje

Pár zachycených momentek za uplynulou dobu z dúbravíku, chovatelského a psího kroužku najdete zde.


HLEDÁME RYCHLÉ ŠÍPY V HODONÍNĚ 2017

sipi

Ve středečním Chovatelském kroužku SPECIÁL se nám sešla parta našich chovatelů tentokrát i s jejich domácími mazlíčky, které přinesli ukázat svým kamarádům. Další fotky najdete zde.

mazlicci

Milí chovatelé ze středečního kroužku, nezapomeňte prosím, že zítra (22.11.2017) máte jedinečnou možnost přinést do kroužku ostatním kamarádům ukázat některého ze svých mazlíčků!
Pozor platí pro to tato pravidla: zvíře musí být zdravé, hodné a zvyklé na lidi, aby z té naší lidské smečky nedostalo šok, musí být v bezpečné přepravce a na jednoho člověka může být jen jedno zvíře!
Těšíme se na vás i vaše kamarády! Anežka a Jana


pes

V minulém týdnu probíhal u nás na ekocentru v rámci Dnů zdraví města Hodonína vzdělávací program Vodníkova stezka, kterého se zúčastnilo více než 200 dětí. Tento týden jsme pro vás uspořádali den otevřených dveří, kdy byla v letošním roce hojná účast návštěvníků a přišla se k nám podívat necelá padesátka zvídavých dětí i dospělých. Děkujeme za účast a těšíme se na vás opět tuto neděli na Slavnosti padajícího listí!

dod2

Slavnost padajícího listí 2017

splkB

Den otevřených dveří 2017

dod

Malá zmínka o nás v říjnových Hodonínských listech

hl

Dostali jsme veselého kraba a krásného raka, které Domov mládeže ISŠ Hodonín koupil z výtěžku peněz z fotografické výstavy HODONÍNSKÉ ÚLOVKY od autorky, (která se stará i o naše zvířectvo) Gabriely Svobodové.

MOC DĚKUJEME!


krab rak

V měsíci září probíhají zápisy do kroužků, které budou zahájeny v říjnu. Momentálně funguje jen DÚBRAVÍK.


Příměstský tábor Kletba faraonů 31.7. - 4.8. 2017

plakát

Příměstský tábor Vikingové 7.-11.8.2017

plakát